Zvijezda – Igman 2:1

11/03/2018 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Početak proljetnog dijela sezone u Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine u Gradačcu je donio niz uzbuđenja i preokret na radost domaćih navijača. U veoma uzbudljivoj završnici Zvijezda je na domaćem terenu nadoknadila zaostatak i došla do pobjede koja je ostavlja na vrhu prvoligaške tabele.

Gosti iz Konjica su se dobro branili u prvom poluvremenu i kada su u nastavku osjetili da mogu krenuti ofanzivnije ka golu Zvijezde to im se isplatilo. U 62. minuti Igman je poveo pogotlkom Amera Drljevića.

To je bio znak da Zvijezda ponovo preuzme inicijativu a u samom finišu publika je vidjela dva lijepa pogotka. Prvo je Muamer Adžem  poravnao rezultat na 1:1 da bi Obren Cvijanović u sudijskoj nadoknadi pogodio za pobjedu Zvijezde i nova tri prvenstvena boda.

Zvijezda – Igman 2:1 (0:0)

Gradačac, stadion: Banja Ilidža. Sudija: Semir Sarajkić (Sarajevo). Pomoćnici: Sanel Herceglija i Alen Gluho (oba Sarajevo). Delegat: Berin Pilav (Sarajevo). Strijelci: 0:1 Drljević (62.), 1:1 Adžem (88.), 2:1 Cvijanović (90+2). Žuti kartoni: Kapetan, Huseinspahić (Zvijezda), Pirija, Abdulahović i Konjhodžić (Igman).

Zvijezda: Prljača, Adžem, Pršeš, Cvijanović, Brčkalić (62. Huseinspahić), Ivanoski (67. Hevešević), Devedžić, Kesić, Čivić, Đekić (46. Delić), Kapetan. Trener: Nermin Šabić.

Igman: Abdulahović, Kovačević, Lončarić, Zeljković (75. Sultanić), Kašić (82. Albijanić), Džafić (92. Mehić), Konjhodžić, Razić, Drljević, Pirija, Islamagić. Trener: Adis Obad.