Gradačac savladao Slogu iz Doboja

22/11/2021 | objavio Radio Gradačac
Rukomet
Rukometaši Gradačca su u utakmici 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavili na domaćem terenu nad ekipom RK Sloga iz Doboja, rezultatom 29:20 (13:10).
Susret su bolje otvorili domaći rukometaši koju su serijom 5:1 već u 11. minuti susreta imali četiri gola prednosti.
Sa dva vezana pogotka gosti se u 12. minuti vraćaju na samo minus dva (5:3), da bi domaćini ponovo u 17. minuti susreta bili na plus četiri kod rezultata 7:3.
Do kraja prvog dijela ujednačena borba na obje strane, igralo se gol za gol. Domaćini su uspjeli sačuvati tri gola prednosti pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:10.
I drugi dio susreta pripao je domaćim rukometašima, koji već na otvaranju prave seriju 3:0 i dolaze do pet golova prednosti (15:10). U narednih nekoliko minuta obje ekipe su dobro igrale i uspješno realizovale svoje napade, sve do 39. minute kada ekipa Gradačca ponovo preuzima inicijativu, pravi seriju od 5:0. Igrao se 47. minut susreta a rezultat na semaforu glasio je 24:15.
Do kraja utakmice nije bilo značajnijih promjena, rukometaši Gradačca su održavali prednost i odigrali za konačnih 29:20.
Najefikasniji u pobjedi Gradačca bili su Luka Karanović i Medin Šestan sa po pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Jasmin Hrnjić i Adnan Tufekčić. Na nivou zadatka bio je golman Dražen Stojanović. Kod Sloge istakli su se Vladimir Stanković sa pet te Vladan Đurđević i Bogdan Nikolić sa po četiri postignuta pogotka.
Gradačac je na devetom mjestu sa devet osvojenih bodova i u narednom kolu je slobodan.
Radio Gradačac / RK Gradačac / Foto: Redžep Kadrić