Kup BiH: Zrinjski slavio u Gradačcu

19/09/2019 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Nogometaši Zvijezde zaustavljeni su u prvom krugu takmičenja nogometnog kupa Bosne i Hercegovine. Na domaćem terenu poraženi su od premijerligaša Zrinjskog iz Mostara rezultatom 0:4.

Zrinjski je od početka utakmice ofanzivno krenuo ka golu Azura Aljkanovića i nakon  nekoliko pokušaja u 15. minuti načeo mrežu Zvijezde.

Nakon slobodnog udarca Ivan Lendrić se najbolje snašao u šesnaestercu domaćih i Zrinjski doveo u vodstvo 0:1. Dubinski ubačaj po sredini terena za Ivana Lendrića bio je odlična prilika da se ponovo u 35. minuti upiše u listu strijelaca.

Lendrić je i u drugom poluvremenu nastavio da trese mrežu Zvijezde. Het-trik postiže u 60. minuti za vodstvo Zrinjskog od 0:3. Golijada je nastavljena i nakon izlaska Lendrića a strijelac u 71. minuti je Staniša Mandić. To je bio i konačan rezultat utakmice, Zvijezda – Zrinjski 0:4.

Ovom viskom pobjedom Zrinjski se plasirao u naredni krug takmičenja.

Kup BiH 1/16 finala

Zvijezda – Zrinjski 0:4 (0:2)

Gradačac, stadion: Banja Ilidža. Gledalaca: 600. Sudija: Admir Musić (Sarajevo). Pomoćnici: Enes Đozić i Emir Zahiragić (oba Sarajevo). Delegat: Ferid Čovčić (Goražde).

Strijelci: 0:1 Lendrić (15.), 0:2 Lendrić (35.), 0:3 Lendrić (60.) 0:4 Mandić (71.). Žuti kartoni: Đekić, Antić (Zvijezda).

Igrač utakmice: Ivan Lendrić (Zrinjski).

Zvijezda: Aljkanović, Antić, Arnautović, S. Jazvin (75. Hećimović), Mojović, Šarić, Fačić (72. Musić), Mahmutović, Ćulum, A. Jazvin (65. Devedžić), Đekić. Trener: Senad Hadžić.

Zrinjski: Soldo, Čoko, Čeliković, Čirjak, Zlomislić, Pezer, Barišić, Lendrić (61. Rugašević), Jakovljević, Mandić (75. Bencun), Govedarica (68. Kunić). Trener: Hari Vukas

Rezultati utakmica 1/6 finala nogometnog kupa BiH: Zvijezda – Zrinjski 0:4, Krupa – Tuzla City 0:0 ( penali 6:7), Kozara – Sloboda 1:1 (3:5), Budućnost Banovići – Široki Brijeg 1:1 (1:4), Bratstvo Gračanica – Velež Mostar 2:3, Rudar – Čelik 3:0, Jedinstvo –  Mladost 1:2, Alfa Modriča – FK Zvijezda 09 0:3, Tekstilac – Željezničar 0:3, Ljubuški – Sarajevo 2:4, Olimpik –Radnik 2:1, Orašje –Borac 0:4, Ljubić – Travnik 1:1 (4:2), Skugrić-Tošk 0:10.