NK „Trebava“ pobjednik nogometnog kupa NSO Gradačac

25/06/2018 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Juče je na stadionu Banja Ilidža odigrana finalna utakmica nogometnog kupa Nogometnog saveza općine (NSO) Gradačac. Pred oko 300 gledalaca pobjednički pehar je osvojila ekipa NK „Trebava“ iz Zelinje Donje koja je sa 4:3 pobijedila FK „Jedinstvo 1952“ Vučkovci.

Trebava je odlično ovorila utakmicu sa tri pogotka (Kasim Djedović 10 min., Alen Mujanović – 25. i Ernad Džinić (30.). Ekipa Jedinstva nije se predavala i nakon početnog šoka uslijedila su dva pogotka Samera Suljića (30. i 38. minut). Vučkovljani su nastavili sa dominantnom igrom i u nastavku utakmice a izjednačujući pogodak postiže Edin Turbić u 56. minuti.

Pobjednika općinskog nogometnog kupa odlučio je Edin Baturić pogodivši u 75. minuti utakmice i donio veliko slavlje igrača i navijača Trebave. Nakon utakmice uslijedilo je uručivanje pehara a čestitke pobjedničkoj ekipi stigle su iz protivničkog tabora.

Čestitke NK “Trebava” na zasluženo osvojenom KUP-u. Odlična utakmica, puno golova lijepih šansi, vaši igrači spretniji i sretniji, golman na visokom nivou i rezultat nije izostao. Ovakve utakmice treba poželjeti i u prvenstvu, igrati lopte, time će se privući i publike, zbog koje klubovi i postoje. Najveći dobitak je odlična organizacija, fer i korektna odnos i ponašanje učesnika, saopćili su iz NK „Jedinstvo 1952“ Vučkovci.

Na fb stranici Trebave uprava se zahvalila igračima i navijačima te sponzorima kluba.

Hvala svim našim navijačima, sponzorima, simpatizerima kluba, poručeno je iz NK Trebava Zelinja Donja.

FK “JEDINSTVO 1952” – NK “TREBAVA” 3:4 (2:3)

Stadion: Banja Ilidža. Gledalaca: 300. Suci: Mirzet Hanić, Armin Gibć, Nisad Ahmetašević  i Ćamil Golać.

Strijelci: 0:1 Djedović (10.), 0:2 Mujanović (25.), 0:3 Džinić (30.), 1:3 Suljić (38.), 2:3 Suljić (41.), 3:3 Turbić (56.), 3:4 Baturić (75.).

Radio Gradačac / Foto: Redžep Kadrić Evropa