Najnovije vijesti

Tošk pobjedio Zvijezdu u Gradačcu

27/02/2019 | objavio Radio Gradačac
Nogomet

Tošk je napravio kapitalnu prednost pred uzvratni duel u Tešnju savladavši Zvijezdu sa 0:2.

Zvijezda nije imala rješenje za raspoloženu ekipu iz Tešnja, koja je dominirala na stadionu Banja Ilidža pred oko 500 gledalaca.

To je prvi potvrdio Marinko Rastoka koji se odlično oslobodio čuvara i pogodio prečku a u kaznenom prostoru domaćina najbolje se snašao Dino Kalesić. On je 29. minuti oštro šutirao po zemlji i pogodio desni ugao gola Azura Aljkanovića za vodstvo Toška 0:1.

I u nastavku gosti su bolje kontrolisali loptu i nametnuli svoj tempo, primoravši Zvijezdu da preskače sredinu terena i igra dubinske lopte ka svojim napadačima.

To nije urodilo plodom pa je Tošk u 88. minuti potvrdio prednost pogotkom Aleksandra Kitanovića. Prethodno je sve sam uradio rezervista Adnan Žižo solo prodorom uposlivši Kitanovića za konačnih 0:2 i zasluženu pobjedu u Gradačcu.

Četvrtfinale nogometnog kupa BiH

Zvijezda – TOŠK 0:2 (0:1)

Gradačac, stadion: Banja Ilidža. Gledalaca 500. Sudija: Admir Musić (Sarajevo). Pomoćnici: Amer Macić (Mostar) i Mirza Demir (Kakanj). Delegat: Suvad Alibašić (Sarajevo).

Strijelci: 0:1 Dino Kalesić (29.), 0:2 Aleksndar Kitanović (88.).

Žuti karton: Armin Jazvin (Zvijezda, 46.). Igrač utakmice: Marinko Rastoka (Tošk).

Zvijezda: Aljkanović, Petrović, Kurtalić (63. Marko Drakul), Vučić, Šarić (67. Turbić), Kadić, Janjić, Šarkanović , Vulić (85. Muratović), Jazvin, Mehić. Trener: Mile Lazarević.

TOŠK: Bošnjak, Ivković, Kitanović, Koprivica, Škrijelj, Kurdić, Mace (79. Žižo), Rastoka, Kalesić (73. Nuhanović), Omanović (85. Devedžić), Hasić. Trener: Armin Mrguda.